Отборът на Хамбургер записа първия си успех през този сезон. „Червените шорти"  се реваншираха за разгромната си загуба от Байерн, постигайки драматична победа при домакинството си на Щутгарт (3:2).

Селекцията на Бруно Лабадия се превърна в догонващ след само 23-минути игра, когато Гинчек изведе гостите напред. Хамбургер намери сили да изравни, но отличният днес Гинчек отново покори съперниковата врата  в 42-ата минута.

Голямото шоу обаче бе оставено за края на срещата. Щутгарт остана с човек по-малко в 53-ата минута, което сериозно наруши игровия ритъм на швабите. Така се стигна до 84-ата минута, когато резервата Ласога изравни за 2:2, а само 5 минути след това, Йоан Джуру хвърли феновете в екстаз с победен гол в мрежата на Титон.

ХАМБУРГЕР-ЩУТГАРТ 3:2

0:1 Гинчек (23'), 1:1 Илчевич (1:1), 1:2 Гинчек (42'), 2:2 Ласога (84'), 3:2 Джуру (89')

СТАДИОН: „Фолкспаркщадион"

СЪДИЯ: Гюнтер Перл

ХАМБУРГЕР: Адлер, Джору, Спахич, Дикмайер, Остржолек, Иличевич, Екдал, Холтби, Юнг, Шиплок, Грегорич (резерви: Хирцел, Ласога, Олич, Диас, Сакай, Мюлер, Качар)

ЩУТГАРТ: Титон, Клайн, Инсуа, Холушек, Баумгартъл, Гентнер, Дидави, Руп, Харник, Гинчевк, Костич (резерви: Климент, Швааб, Нидермайер, Груезо, Валходимос, Вернер, Максим)