Подновяването на Бундеслигата очаквано предложи много емоции на феновете. Причина за това бяха мачовете от следобедната програма на първенството, в които се случиха някои доста интересни резултати.

Сякаш най-интересно беше на "БайАрена", където Петер Бош тръгна със загуба начело на Леверкузен. Специалистът не стигна до нищо повече от почетно поражение срещу третия във временното подреждане Борусия (М"Гладбах). "Зебрите" бяха пределно амбицирани да стигнат до пълния комплект точки и сториха това чрез французина Плеа още в 37-ата минута. Сериозна заслуга за триумфа имаше и швейцарският страж Ян Зомер, който днес буквално отчая сериозните офанзивни напълни на Байер за поне ремито в този непредсказуем сблъсък.

Снимка 401300

Източник: EPA/БГНЕС

Айнтрахт подсети за своята офанзивна мощ, след като стигна до успех с 3:1 при домакинството си на Фрайбург. "Орлите" на Ади Хютер се пребориха за голямо предимство още до паузата, когато в рамките на девет минути, звездите на тима Халер, Ребич и Йович се разписаха по веднъж. През второто полувреме тимът от Франкфурт просто доиграваше срещата, като това му костваше и гол в мрежата на Кевин Трап. То беше реализирано от Нийлс Петерсен.

Снимка 401301

Щутгарт не можа да напусне "опасната зона" и след 18-ия кръг. "Швабите" разочароваха в решителен момент, губейки на своя "Мерцедес-Бенц Арена" с 2:3 от Майц 05. Поражението за хората на Маркус Вайнциръл, можеше да бъде далеч по-позорно, тъй като до 83-ата минута бившият тим на Красимир Балъков губеше с 0:3 след точни изстрели на Аскарибар-автогол, Матета и Хак. Щутграт се вдигна на късен щурм и в оставащите седем минути вкара на два пъти чрез Гонзалес и Кемпф, но за повече домакините нямаха както сили, така и необходимото време.

Вердер (Бремен) стартира новата година с важен успех, след като взе трудната си визита на предпоследния Хановер с 1:0. По този начин възпитаниците на Флориан Кохфелд стабилизираха позициите си в средата на таблицата и вече са на само три точки от местата даващи право на участие в евротурнирите. Човекът на деня за бременци днес беше косоварят Рашица, който беше наблизо след спасяване от Есер и безпроблемно отбеляза още в 32-ата минута.

Снимка 401298

В битка на дъното, Фортуна (Дюселдорф) даде сериозна заявка за спасението си. "Червените" на Фридхелм Функел стигнаха до важна победа с 1:2 при гостуването си на Аугсбург. Мачът вървеше равен почти до края, след голове на Дукш в 45-ата и Шмид в 64-ата, но всичко беше решено от белгиеца Бенито Раман. Той получи отличен извеждащ пас от Моралес и сам срещу вратаря реализира за крайното 1:2.

Снимка 401302

Байерн (Мюнхен) победи Хофенхайм с 3:1 като гост

Байерн (Мюнхен) започна 2019 година с 3:1 над Хофенхайм, баварците вече са на 3 точки от Дортмунд