14-ият кръг в германската Бундеслига ще бъде запомнен с наказателната акация, която Байер (Леверкузен) нанесе на новаците от Гройтер Фюрт. "Аспирините" не показаха жал и пребиха последния във временното класиране със 7:1, доближавайки се максимално близо до Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд), които след броени минути ще премерят сили в "Дер Класикер".

Байер (Леверкузен) постави Бербатов в отбора на хилядолетието

Ново признание за българина

Изключителен следобед имаше сензацията от Евро 2020 - Патрик Шик. Чехът беше под пара и реализира на четири пъти. Любопитното е, че всички негови попадения паднаха след почивката.

През първата част останалите три гола бяха подсигурени от Адли, Тапсоба и еквадорския краен бранител Пиеро Инчапе. Чисто за статистиката, веднъж за Гройтер Фюрт се разписа Джуджак.

Снимка 556054

"Детелините" уверено вървят към антирекорди в Бундеслигата, като от 14 кръга имат 13 загуби и едва една спечелена точка.

Херта пак смени своя треньор

Тайфун Коркут поема "Старата дама"

Изненада буди и резултатът от сблъсъка между Майнц и Волфсбург. Въпреки назначението на Флориан Кофелдт "вълците" пак не стигнаха до успеха, а точно обратното. Макс Арнолд и компания паднаха тежко с 0:3 при визитата си на Майнц. Буркард, Щах и автогол на Лакроа бяха достатъчни за радостта на Бо Свенсон и неговите футболисти.