Байерн (Леверкузен) продължава с добрите си игри в немската Бундеслига. „Аспирините" запазиха четвъртото си място в таблицата, след като постигнаха очакван успех с 3:0 над последния Хановер 96. Голмайсторите в тази среща бяха добре познати. Първо резултатът бе открит от Щефан Кислинг в 44-ата минута, а през втората част в центъра на вниманието попадна Хавиер Ернандес. Чичарито реализира дежурните си две попадения, като едното от тях бе от дузпа, отсъдена заради нарушение на Сакай.

Седмица, след като допусна неприятна загуба при домакинството си на Вердер, тимът на Шалке 04 върна усмивката на своето лице. „Кралскосините" оцеляха при визитата си на коравия Дармщад, подчинявайки новаците с 0:2. В герои за гелзенкирхенци се превърнаха младите звезди Макс Мейер и Лирой Зане, които с попаденията си в мрежата на Матения, със сигурност прибавиха по 1 млн. към своята пазарна цена. Припомняме, че към тях засилен интерес има от страна на английските Ман Сити и Арсенал. Победата изкачи Шалке до петото място във временното класиране.

Вердер и Херта сътвориха истинско шоу на „Везерщадион", което обаче завърши без победител 3:3. Гостите изиграха отлична първа част, който приключи с два гола аванс за столичани след попадения на Дарида и Платенхард. Фин Бартелс върна бременци в мача в 67-ата минута, но тогава последва гол на Соломон Калу и сякаш всички си помислиха, че победата на Херта е сигурна. Не така обаче мислеше перуанският ветеран Клаудио Пизаро. Таранът избухна с две късни попадения в рамките на 2 минути и така донесе ценна точка в актива на „бременските музиканти", които и през този сезон ще се борят със зъби и нокти за запазване на елитния си статут.

В последен мач от този час, Аугсбург и Айнтрахт приспаха публиката със скучно реми 0:0.