Шампионите от Байерн (Мюнхен) се смилиха над  борещия се за своето спасение тим на Хофенхайм, побеждавайки го едва с 2:0. Голямото събитие, с което бе белязан този баварски успех е постигнатият рекорд от тандема Левандовски-Томас Мюлер. Въпросните вече са най-резултатно дуо в историята на Бундеслигата на този етап от шампионата. Лева е реализирал 19 от тях, а останалите 14 са на сметката на германския му съотборник.

Като цяло гостите от Хофе постигнаха своята цел- да не бъдат разбити от именития си съперник. Момчетата на Хууб Стевенс мислеха предимно за своята защита и рядко поглеждаха към вратата на Мануел Нойер. Байерн пък дълго и скучно владееше топката,ала безбройните им атаки донесоха само две попадения в мрежата на Бауман.

Първият гол в мача реализира Роберт Левандовски в 32-ата минута. В ролята на асистент влезе Диего Коща, който пусна остър пас към поляка. От непосредствена близост Леви не сгреши. Крайното 2:0 отново бе оформено от поляка. Филип Лам пусна хитър пас към таран, който с елегантно копване реши всичко в 64-ата минута.

Така със 17-ата си победа от началото на сезона, Байерн възстанови преднината си от осем точки пред основните конкуренти от Борусия (Дортмунд).

БАЙЕРН (МЮНХЕН)-ХОФЕНХАЙМ 2:0

1:0 Левандовски (32'), 2:0 Левандовски (64')

СТАДИОН: „Алианц Арена"

СЪДИЯ: Йохен Дрес

БАЙЕРН (МЮНХЕН): Нойер, Лам, Алаба, Бадщубер, Робен, Алонсо, Коща, Кимих, Мюлер, Левандовски, Коман (резерви: Щарке, Алкантара, Рафиня, Бернат, Роде, Видал)

ХОФЕНХАЙМ: Бауман, Щробъл, Ким, Бичакчич, Кадерабек, Шуле, Варгас, Хамад, Руди, Шмид, Крамарич (резерви: Грал, Шер, Тоилян, Зубер, Амири, Воланд, Жоелинтон)

All Goals HD - Bayern Munich 2-0 Hoffenheim... by edward-gashi