Лайпциг записа важна победа в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата. "Червените бикове" се наложиха като гост с 4:1 над Вердер (Бремен).

Така тимът на Юлиан Нагелсман продължава да е втори, но вече на 5 точки от лидера Байерн.

Баварците направиха грешна стъпка, завършвайки 1:1 с Унион (Берлин).

Байерн (Мюнхен) и Унион завършиха 1:1 в Бундеслигата

Експериментален Байерн (Мюнхен) с грешна стъпка в Бундеслигата

Разликата с втория РБ Лайпциг вече е пет точки

В днешната среща, Лайпциг беше тотален доминатор на терена. "Червените бикове" успяха да открият в 24-ата минута, когато Дани Олмо засече подаване на Кевин Кампъл. Осем минути по-късно, Александър Сьорлот отбеляза с глава след асистенция на Нкунку.

Снимка 526499

В 41-ата минута отново Александър Сьорлот се разписа, правейки резултата класически. В 61-ата минута, Вердер успя да върне едно попадение след като Рашица се разпиа от дузпа.

Две минути по-късно Сабицер се възползва от подаване на Хендрикс, за да оформи крайното 1:4.

След този мач, "бременските музиканти" са на 13-ото място с 30 точки.