Борусия (Дортмунд) записа изненадваща загуба от слабак. "Жълто-черните" отстъпиха с 1:2 от Кьолн като домакин в мач от 9-ия кръг на Бундеслигата.

Така Борусия слезе на трето място в класирането и изостава на 4 точки от лидера Байерн. Кьолн пък изплува от зоната на изпадащите с шест пункта.

През първото полувреме, Борусия нямаше нито един точен удар към вратата на гостите. В 9-ата минута, "козлите" удариха след като Мариус Волф, който е собственост на Борусия и играе като преотстъпен асистира за попадението на Ели Скири.В 61-ата минута, Борусия получи нов гол чрез Скири.

Интригата все пак се върна четвърт час преди края на редовното, когато Торган Азар беше точен след асистенция на Джовани Рейна.

До края "жълто-черните" опитаха хаотичен натиск, но така и не успяха да стигнат до попадение.

Байерн победи Щутгарт с 3:1