Отборът на Байерн (Мюнхен) се завърна на победния път. Момчетата на Пеп Гуардиола сложиха край на спекулациите за евентуална криза в баварския колос, побеждавайки Щутгарт в едно от големите дербита на Бундеслигата.

Успехът с 2:0 дойде след уникални попадения на Робен и Алаба, които не оставиха никакви шансове на Свен Улрайх. Така баварци продължават да бъдат убедителен лидер във временното класиране с  49 точки, с осем повече от основния преследвач Волфсбург. Щутгарт пък остава на последната позиция с 18 пункта. Бившият тим на Краси Балъков няма победа като домакин от 27 септември, 2014 година.

Първото полувреме не извлече максимума от играчите на Байерн, които буквално се разхождаха по терена. Домакините пък играха според възможностите си, като на няколко пъти създадоха сериозно напрежение пред вратата Мануел Нойер.

Селекцията на Пеп Гуардиола обаче демонстрира защо е най-добрият немски тим, след като реализира от първото си по-сериозно положение за полувремето. Мичел Вайзер намери с хитър пас Ариен Робен, който изненада всички и вместо традиционния си пробив, реши да отправи светкавичен диагонален изстрел, който се заби неспасяемо в далечния ъгъл на Улрайх.

Байерн реши всичко в дербито малко след началото на втората част. Попадението отново бе гениално, а негов автор стана Давид Алаба, който реализира директно от пряк свободен удар.

До края на срещата шампионите можеха да направят успеха си класически, но изгодно положение пропиля Роберт Левандовски.

В следващия кръг Байерн се изправя срещу друг тим борещ се за оцеляването си-Хамбургер, докато Щутгарт има тежка визита на Хофенхайм.

ЩУТГАРТ-БАЙЕРН (МЮНХЕН) 0:2

0:1 Робен (41'), 0:2 Алаба (51')

СТАДИОН: „Мерцедес-Бенц Арена"

СЪДИЯ: Флориан Майер

ЩУТГАРТ: Улрайх, Швааб, Баумгартъл, Сакай, Ромеу, Клайн, Лайтнер, Гентнер, Холушек, Ибишевич, Нидермайер (резерви: Киршбаум, Аги, Харник, Костич, Вернер, Сарарер, Максим)

БАЙЕРН: Нойер, Бенатия, Данте, Алаба, Вайзер, Алонсо, Швайнщайгер, Бернат, Робен, Левандовски, Гьотце (резерви: Рейна, Пизаро, Гаудино, Роде, Курт, Мюлер, Бадщубер)