Байерн (Мюнхен) продължава напред в турнира за Купата на Германия. Селекцията на Юлиан Нагелсман нямаше особени проблеми и спечели гостуването си на Майнц 05 с 4:0. Срещата най-вече ще се запомни с дебюта на новото попълнение Жоао Кансело, който вчера премина при баварците под наем от Манчестър Сити.

Португалецът престоя на терена 71 минути, след което беше заменен от Алфонсо Дейвис. Да не забравяме и още един официален дебют, този на Дейли Блинд, който вече бе играл за Байерн, но в приятелски мач срещу Залцбург.

Гостите решиха всичко в своя полза още до почивката, когато на "МЕВА Арена" резултатът бе класически. Жоао Кансело остави първия си отпечатък върху Байерн, асистирайки за гола на Ерик Максим-Чупо Мотинг. След това в мрежата на Майнц се разписаха Мусиала и Лирой Сане.

В 82-ата минута треньорът на домакините Бо Свенсон не сдържа нервите си и беше изгонен с директен червен картон. Малко след него към съблекалните пое и полеви играч на Майнц - Александер Хек. Между тези събития Алфонсо Дейвис успя да фиксира крайното 0:4.

РБ Лайпциг - Хофенхайм 3:1 в мач от турнира за Купата на Германия