Хофенхайм не можа да спечели гостуването си на Майнц 05 в последния мач от деетия кръг на германската Бундеслига.

Вече седем мач Хофенхайм няма победа в първенстовото, въпреки доброто представяне в Европа.

Робин Куайсон вкара за Майнц в 33-ата минута. Гостите играха по-добре след това, но стигнаха само до едно попадение в 62-ата минута чрез Иляс Бебу.

След това Майнц натисна и в 75-ата минута гредата спаси гостите след удар на Жан-Филип Матета. В 80-ата Денис Гайгер от Хофенхайм получи директен червен картон за грубо нарушение.

Момчетата на Себастиан Хьонес не са побеждавали в шампионата от 27 септември, когато разбиха Байерн (Мюнхен) с 4:1.

След изиграването на всички срещи от деветия кръг, в Германия няма отложени мачове, Хофенхайм е на 12-о място с 9 точки. Майнц по всичко личи, че ще се бори да не изпадне. Тимът е на 16-о място с 5 точки, пред Кьолн с 4 точки и Шалке с 3 точки.