Дните за Шалке 04 продължават да са крайно облачни, след като отборът отново бе занулен след 5-я кръг в Бундеслигата. Това стана в мача срещу Хофенхайм, който "сините" загубиха с 1:2, въпреки че успяха да поведат в резултата.

Така Шалке продължава да е без спечелена точка от началото на шампионата, а пък Хофенхайм достигна до първи успех, след като до днешния ден домакините бяха регистрирали 4 равенства.

Началото бе повече от обещаващо за Шалке. "Сините" поведоха още в 5-та минута след попадение на Чупо Мотинг с глава - 1:0! Уви, попадението не доведе до положителна развръзка, а напротив.

Крамарич изравни за Хофенхайм в 17-та минута за 1:1, а малко преди края на първото полувреме домакините осъществиха пълен обрат чрез Лукас Руп за крайното 2:1.