Многомилионната селекция на Херта (Берлин) продължава с пропадането си в Бундеслигата. "Старата дама" допусна неприятно поражение у дома от Хофенхайм с 0:2 и вече се доближава близо до зоната на изпадащите. Осмата загуба на столичани може да доведе и до уволнението на Бруно Лабадия, който и без това не се ползва с доверието на ръководството.

Срещата започна лошо за Херта от самото начало. В 12-ата минута "сините" получиха правото да изпълнят дузпа, която обаче бе пропусната от Кжищоф Пьонтек.

Байер (Леверкузен) победи Борусия (Дортмунд) с 2:1

Байер (Леверкузен) излъга Борусия (Дортмунд) в дербито на 17-ия кръг

Домакините показаха по-голямо желание за победа

Хофенхайм поведе в резултата малко преди почивката, когато опорният халф Себастиан Руди се разписа след асистенция на Кристиан Баумгартнер.

На полувремето домакините пробваха да променят негативния развой на събитията с няколко смени, но вместо възход, берлинчани бяха покосени от второ попадение. Този път в мрежата на Александър Шоволов се разписа хърватинът Андрей Крамарич.

В оставащите минути от стремеж за почетен гол, Херта вече губеше на "Олимпиащадион" с класически резултат. Крамарич положи знаменит финал на футболното съперничество с прекрасен гол от пряк свободен удар.

Борусия (Мьонхенгладбах) победи Вердер с 1:0 в Бундеслигата

Един гол раздели Борусия (М) и Вердер, Илия Груев остана неизползвана резерва

Нико Елведи се превърна в герой за домакините

Триумфът изкачи Хофе до 11-то място във временното класиране с актив от 19 точки.

ХЕРТА - ХОФЕНХАЙМ 0:3

0:1 Руди (33"), 0:2 Крамарич (68"), 0:3 Крамарич (88")