Отборите на Падерборн и Хофенхайм завършиха наравно 1:1. Мачът от 27-ия кръг на Бундеслигата беше изигран на празния "Бентелер Арена".

И двата гола паднаха още в първите му 10 минути. В 4-ата Павел Кадержабек преодоля по прекрасен начин противников играч и поднесе топката на Роберт Сков, който я прати в мрежата.

Борусия (Дортмунд) взе важните 3 точки във Волфсбург

Гостите имаха проблеми само в началото на второто полувреме

Само пет минути по-късно друг играч на Хофенхайм Ермин Бичакчич допусна много груба грешка, подарявайки топката на Денис Сърбени. Роденият в Берлин футболист се разписа с удар от дъгата на наказателното поле.

Снимка 480696

До края на мача гостите бяха по-настойчивият отбор, но не успяха да стигнат до победа. Така и двата тима остават без победа в последните си седем срещи.

Домакините от Падерборн останаха на последно място с 18 точки, на 3 пункта зад 17-ия Вердер. Хофенхайм е на девета позиция с 36 точки и продължава битката за зона Лига Европа.

Срещата беше ръководена авторитетно от Бибиана Щайнхаус.