Борусия (Дортмунд) постигна стратегически успех в борбата си за титлата в Бундеслигата. Вестфалци оцеляха при тежкото си гостуване на Хофенхайм, побеждавайки селекцията от Зинсхайм с 3:2. По този начин селекцията на Марко Розе събра 43 точки, с които се доближи на само три от временния лидер Байерн (Мюнхен).

Байер (Леверкузен) - Аугсбург 5:1 в мач от Бундеслигата

Леверкузен громи опонент с пет гола, Шик изненадващо не се разписа

"Аспирините" надвиха Аугсбург с 5:1

"Жълто-черните" водеха с 1:3 до 66-ата минута, но Хофе се вдигна на щурм, като в края само пропускът на Себастиан Руди помогна на дортмундци да си тръгнат с пълния точков актив от "ПреЗеро Арена".

Снимка 560969

Източник: EPA/БГНЕС

Лошата новина за Борусия е контузията на Ерлинг Халанд, който получи травма и бе заменен принудително в 63-ата минута.

Дербито се нуждаеше само от пет минути, за да излъчи първото попадение в срещата. Гостите сътвориха прекрасна атака, която беше белязана от комбинация Герейро - Белингам - Мален и бе завършена с лесен удар на празна врата от Ерлинг Халанд.

Малко преди паузата Хофе възстанови паритета с чудесен гол на Андрей Крамарич. Хърватският национал засече от воле центриране на Бебу и остави без шансове Грегор Кобел.

Екшънът тепърва предстоеше. В 58-ата минута Марко Ройс реализира за 1:2. Ерлинг Халанд издърпа централните защитници на Хофенхайм почти до централната линия, след което с едно докосване продължи за Мален. Нидерландецът пусна в коридор за Ройс, който запази необходимото хладнокръвие сам срещу Бауман.

След радостта обаче идва и тъгата. В 63-ата минута Марко Розе се притесни сериозно, тъй като се наложи да замени принудително своята звезда Ерлинг Халанд. Така на мястото на норвежеца трябваше да се появи Аксел Витсел.

Снимка 560967

Излизането на нападателя обаче не означаваше край на головете в мрежата на Хофенхайм. Работата за това неволно свърши халфът на Хофенхайм Давид Раум за 1:3.

Домакините от Зинсхайм не се предадоха и възпитаниците на Себастиан Хьонес отново изоставаха на само попадение след гол на Жоржиньо. В 77-ата отбраната на Борусия даде прекалено много свобода на действие на Мунас Дабур, който зад гърбовете на Загаду и Хумелс, изведе Жоржиньо Рутер, за да може юношеският национал на Франция да направи 2:3.