Херта (Берлин) записа изключително ценен успех с 2:1 при гостуването си на Волфсбург в среща от 19-ия кръг на германската Бундеслигата.

Успехът отдалечи тима на 5 точки от опасната зона. Момчетата на Юрген Клинсман не блестчха с нищо, отстъпваше игрово и губеха в резултата до 74-ата минута.

Айнтрахт победи РБ (Лайпциг) с 2:0

"Орлите" укротиха "биковете", РБ (Лайпциг) с първа загуба от октомври насам

Айнтрахт своя съперник с 2:0

Натискът на Волфсбург доведе до гол в 68-ата минута, когато центриране на Адмир Мехмеди не беше докоснато от никого и спря в мрежата на Руне Ярстайн. Останаха съмнения за влияние върху ситуацията на намиращия се в засада Ваут Вегхорст, но положението на нападателя на домакините не беше взето под внимание.

В 74-ата Херта изравни. Централният защитник Джордан Торунарига заби хубав гол с глава след корнер. Доди Лукебакио донесе триумфа в края, когато също с глава наказа "зелената" защитата.

За "вълците" това е трета поредна загуба, като тимът е взел само една точка от средата на декември насам. Отборът се намира десета позиция с 24 точки.

Херта има 22 точки иможе да диша по-спокойно, след като три мача преди края на кръга е на 13-о място.