Херта победи Унион с 3:1 в дербито на Берлин. Поражението бе първо за "железните" от осем мача насам в първенството. Двубоят бе от 10-ия кръг на Бундеслигата.

Двата тима започнаха мача от различни позиции. Унион бе голямата изненада в шампионата, докато "старата дама" спадаше към разочарованията до момента. След днешната среща "червените" остават на 6-о място с 16 точки, докато Херта събра 11.

Двубоят започна добре за Унион, които стигнаха до гол чрез Тайво Авоний в 20-ата минута. Три минути след това Роберт Андрих бе изгонен. "Старата дама" стигна до обрат през второто полувреме. Първа Петар Пекарик изравни в 51-ата минута. В 74-ата минута Кжищоф Пьонтек направи пълен обрат, а три минути след това оформи и крайния резултат.

Унион излезе напред в резултата в 20-ата минута. Тогава Маркус Ингвартсен с хубав пас намери Тайво Авоний в наказателното поле и нигериецът с премерен удар в десния ъгъл вкара за 0:1.

Три минути по-късно гостите останаха с човек по-малко. След намесата на ВАР Феликс Брих изгони Роберт Андрих за грубо нарушение срещу Люка Тусар.

Снимка 508332

До края на първата част "старата дама" имаше тотално преимущество, но така и не успя да стигне до гол.

Такъв падна в началото на второто полувреме. Петар Пекарик стреля силно след едно изчистване на топката и изравни.

Херта стигна до гол в 74-ата минута. Тогава Кжищоф Пьонтек получи топката в наказателното поле, справи се със защитник и вкара за 2:1.

Три минути по-късно отново полякът се разписа. Пьонтек овладя топката пред наказателното поле и с мощен удар не остави шансове на Андреас Люте.