Отборът на Хамбургер продължава да демонстрира своето израстване през този сезон, след като тази вечер момчетата на Торстен Финк успяха да се наложат с категоричното 3:1 над един от фаворитите за трофей през този сезон Шалке 04.

Срещата на „Имтех Арена" бе доста интересна, като опасните положения се редуваха и пред двете врати. Въпреки това, феновете на Хамбургер тябваше да чакат до 52-ата минута, когато младият Максимилиан Байстер зарадва трибуните с красиво попадение.

Въпреки опитите си за бързо връщане на инкасираното попадение, гостите от Гелзенкирхен допуснаха втори гол в 65-ата минута. Попадението бе дело на латвийската звезда Атрьом Рудневс, който подсигури победата на домакините.

Напрежението все пак се върна в 80-ата минута, когато Клаас-Ян Хунтелаар изравни, следкато успя да довкара пропуснатата от него дузпа.

Всичко обаче приключи тотално в 90-ата минута. Тогава бившият капитан на Динамо (Загреб) Милан Бадел бе точен от „бялата точка", с което фиксира и крайното 3:1.

След успеха си днес, тимът на Хамбургер остава на осмата си позиция, но вече е на само четири точки от днешния си съперник, който заема третата позиция.

Изненадата дойде от „Комерсбанк Арена", където летящите високо през този сезон играчи на Айнтрахт загубиха злощастно от Майнц с 1:3. Момчетата на Томас Тухел изнесоха футболна лекция на своя съперник, наказвайки го с три безотвени попадения още до 52-ата минута.

Почетното попадение пак не беше дело на франкфуртци, тъй като Адам Шалай от гостите си отбеляза ефектен автогол.

В последната среща от днешната програма, отборът на Хановер 96 постигна очакван успех над новаците от Гройтер Фюрт с 2:0.

ХАМБУРГЕР-ШАЛКЕ 04 3:1

1:0 Байстер (52'), 2:0 Рудневс (63'), 2:1 Хунтелаар (80'), 3:1 Бадел-дузпа (90')

АЙНТРАХТ-МАЙНЦ 05 1:3

0:1 Иваншиц (18'), 0:2 Паркър (42'), 0:3 Ноевски (52'), 1:3 Шалай-автогол (55')

ХАНОВЕР 96-ГРОЙТЕР ФЮРТ 2:0

1:0 Маме Диуф (5'), 2:0 Егиман (65')