Борусия (Мьонхенгладбах) разби с 4:0 у дома Айнтрахт (Франкфурт). Любопитен факт бе, че в дните преди двубоя "жребчетата" обявиха, че треньорът на "орлите" Ади Хютер застава начело на тима от новия сезон.

Двубоят започна силно за домакините, които поведоха в 10-ата минута. Разписа се Матиас Гинтер след подаване на Йонас Хофман. След час игра Гладбах удвои аванса си чрез Хофман.

В 67-ата минута Рами Бенсебаини бе точен за 3:0. Дълбоко в добавеното време Ханес Волф оформи крайното 4:0.

С успеха "жребчетата" събраха 43 точки и заемат седмо място във временното класиране. Айнтрахт е четвърти с 53 точки.

В друг мач от кръга Фрайбург разби Шалке с 4:0. Още в 7-ата минута Лукас Хьолер откри резултата. В 22-ата минута Роланд Шалай удвои. През второто полувреме още два гола вкара Кристиян Гюнтер (50,74).

Унион победи с 2:1 Щутгарт у дома. В 20-ата минута Гриша Прьомел изведе напред "железните". В 43-ата минута Петър Муса удвои. В началото на второто полувреме Филип Форстер оформи крайното 2:1.

Аугсбург и Арминия не успяха да си отбележат попадения.

Байерн победи Волфсбург с 3:2 като гост