Борусия (Мьонхенгладба) разби с 4:1 Шалке 04 в мач от 9-ия кръг на Бундеслигата. Флориан Нойхаус даде аванс на "жребчетата" в 15-ата минута. Пет минути по-късно Бенито Раман бе точен за 1:1. В 36-ата минута Оскар Венд отново изведе домакините напред. В началото на второто полувреме се разписа и Маркюс Тюрам. Крайният резултат оформи Ханес Волф десет минути преди края.

Така Гладбах събра 15 точки и излезе на шесто място във временното класиране. Шалке е на дъното с едва три пункта.

"Жребчетата" поведоха още в 15-ата минута, когато се разписа Нойхаус. Пет минути по-късно Раман се възползва от подаване на Марк Ут и изравни.

Последва натиск на домакините, който доведе до гол в 36-ата минута. Точен бе шведът Вендт след отлична изява на Нойхаус.

В 52-ата минута Гладбах вкара трети гол чрез Тюрам. В края на мача резервата Волф оформи крайното 4:1 след асистенция на Аласан Плеа.

Байерн победи Щутгарт с 3:1