Борусия (Мьонхенгладбах) записа първа победа през годината, след като се наложи с 3:1 над Майнц. Така "жребчетата" излязоха поне временно на второ място в Бундеслигата, но могат да бъдат изместени от Байерн, който по-късно приема Шалке.

Гостите от карнавалния град изненадващо откриха резултата в 11-ата минута. Тогава Робин Куаисон се разписа след асистенция на Ниакате.

В 24-ата минута защитата на Майнц изпусна Аласан Плеа след центриране на Вендт от пряк свободен удар и нападателят изравни за 1:1.

Борусия подложи своя съперник на сериозен натиск, но стигна до обрат едва в 76-ата минута. Тогава Патрик Херман центрира в наказателното поле, а Плеа успя да изпревари Робин Хак и да вкара за 2:1.

Крайният резултат оформи резервата Флориан Нойхаус. Халфът овладя лошо изчистена топка от вратаря Центнер и с брилянтен удар от около 35 метра се разписа за крайното 3:1.

В друг мач от кръга Херта стигна до обрат и спечели гостуването си на Волфсбург с 2:1. Унион надви Аугсбург с 2:0, а Фрайбург загуби с 0:2 от Падерборн.

Айнтрахт победи РБ (Лайпциг) с 2:0