Германия и Испания завършиха при равенство 1:1 контролата си на стадион "Есприт Арена" в Дюселдорф. Хиксът изглежда справедлив на фона на показаното на терена и положенията, които сътвориха двата отбора.

Съставът на гостите беше този, който първи поведе в резултата, а това стана след малко повече от 5 минути игра.

Германия - Испания 1:1

Насладете се на един от гвоздеите в контролите тази вечер

Андрес Иниеста изведе по отличен начин Родриго зад защитата на бундестима, за да може нападателят на Валенсия с диагонален удар да вкара за 1:0.

Малко след попадението испанците можеха да удвоят преднината си, но Давид Силва си поведе силно топката фронтално срещу вратата и тя отиде в ръцете на Тер Стеген.

Постепенно германците установиха контрол върху мача, Тимо Вернер на няколко пъти проби защитата на селекцията на Лопетеги, но подаванията му не намериха точния адресат в наказателното поле.

Снимка 347052

Източник: Twitter

Играчите на Йоаким Льов все пак изравниха с красиво попадение на Томас Мюлер. Нападателят на Байерн (Мюнхен) получи топката пред дъгата на наказателното поле и със силен удар препарира Де Хеа, който нямаше как да реагира - 1:1!

При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.

Секунди след началото на второто полувреме Дракслер подобно на съотборника си опита удар извън наказателното поле, при който топката отиваше в горния ляв ъгъл, но Де Хеа показа високата си класа и с върха на пръстите си изби в корнер.

Минути по-късно последва спасяване и на другата врата!

Чудесна атака на испанците с по едно докосване завърши с прострелен пас към Иско, който на 4-5 метра от голлинията не успя да преодолее Марк-Андре тер Стеген.

Снимка 347053

Четвърт час преди края на мача резервата Диего Коста също пропусна страхотен шанс да донесе победата на испанците. Острието на Атлетико получи топката след рикошет в наказателното поле, но се забави и ударът му беше блокиран.

В последните десетина минути на срещата германците стигнаха до две разбърквания в полето на съперника, от които обаче резервата Горецка не успя да извлече максимума и така сблъсъкът завърши при паритет.