Борусия (Мьонхенгладбах) продължава с неубедителното си представяне след рестарта на Бундеслигата. "Жребчетата" направиха грешна стъпка при гостуването си на Фрайбург, губейки на "Шварцвалд-Арена" с 0:1.

От Леверкузен се мръщят на 80 милиона евро за Кай Хаверц

Реал (Мадрид) искат да откупят правата на 20-годишния талант

По този начин селекцията на Марко Розе рискува да загуби четвъртото си място във временното класиране, което дава право на участие и в Шампионската лига през следващата кампания. Всичко зависи от четвъртия Байер (Леверкузен), който утре приема на свой терен доминантът Байерн.

Фрайбург пък сложи край на поредицата от четири мача без победа.

Снимка 482488

Източник: EPA/БГНЕС

Единственият гол в мача падна в 58-ата минута и беше дело на Нилс Петерсен. Макар и гостите да бяха изтеглили смело напред линията на засадата при статично положение за Фрайбург, Винченцо Грифо центрира перфектно за нападателя, който с глава не остави шанс на Ян Зомер.

Борусия допълнително компрометира съдбата си тази вечер, след като в 68-ата минута звездата им Плеа получи втори жълт картон и беше изгонен.

ФРАЙБУРГ - БОРУСИЯ (МЬОНХЕНГЛАДБАХ) 1:0

1:0 Петерсен (58")