Отборът на Фрайбург пропусна чудесната възможност да се отдалечи от опасната зона. Селекцията на Кристиян Щрайх водеше с 2:0, но все пак допусна частичен обрат срещу гостуващия тим на Хановер 96. Това бе и последният мач в Бундеслигата за тази година.

Поделените точки са добра награда и за двата тима. Домакините се изкачиха до 14-ата позиция, докато хановерци остават близо до местата даващи право на участие в европейските клубни турнири.

Първото попадение на „Маге Солар Щадион" падна в края на първата част, когато точен за Фрайбург беше нападателят Франц. Трите точки се смятаха за сигурни в 81-ата минута, когато Кемпф покачи до 2:0.

Гостите обаче се вдигнаха на щурм и с два късни гола на Битенкур и Хоселу, бе оформен и крайният резултат 2:2.

ФРАЙБУРГ-ХАНОВЕР 2:2

1:0 Франц (45'), 2:0 Кемпф (81'), 2:1 Битенкур (83'), 2:2 Хоселу (90')

СТАДИОН: „Маге Солар Щадион"

СЪДИЯ: Гюнтер Перл

ФРАЙБУРГ: Бурки, Ритер, Крмаш, Кемпф, Гютнер, Клаус, Шустер, Дарида, Шмид, Франц, Мехмеди (резерви: Миелиц, Торехон, Митрович, Муйджа, Филип, Геде, Керк)

ХАНОВЕР: Цийлер, Сакай, Сане, Алборноз, Шмидебах, Хирш, Бриан, Шиндл, Кийотаке, Хоселу (резерви: Алмер, Гюлселам, Приб, Станкевичус, Пандер, Караман, Битенкур)