Франция победи Германия с 2:1 в мач от Група 1 на Лига "А" на турнира Лига на нациите. Двубоят се игра на "Стад дьо Франс" Тони Кроос изведе Бундестима напред в резултата в 14-ата минута от дузпа. През втората част Антоан Гризман с два гола в 62-ата и 80-ата минута от дузпа донесе успеха на своя тим.

"Петлите" почти сигурно ще финишират на първо място в своята група, след като събраха 7 точки. Германия трябва задължително да победи Холандия, за да не изпадне в Лига "В". Маншафтът има едва 1 точки до този момент.

Франция - Германия 2:1

Франция - Германия 2:1, Гризман се разписа от дузпа

Сблъсъкът в Париж започва в 21:45 часа

В първите минути Мбапе проби опасно и потърси свой съотборник в наказателното поле, но защитата на Германия се справи. Малко след това Сане центрира отдясно, но играч в бяло не успя да засече топката.

В 14-ата минута Бундестима излезе напред в резултата. Преснел Кимпембе игра с ръка в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа, която Юго Лорис бе близо до това да спаси, но Тони Кроос все пак прати топката във вратата.

Снимка 383983

Източник: twitter

В 19-ата минута германците бяха близо до втори гол. Лирой Сане се втурна напред с топката и потърси с извеждащ пас Тимо Вернер, но Лорис излезе предвидливо и спаси. В 24-ата минута гостите отново бяха близо до гол, но френският вратар се намеси отлично след удар на Матиас Гинтер. В 30-ата минута Сане за пореден път създаде напрежение пред френската врата, но центрирането му отляво не намери играч в бял екип.

Снимка 384001

Източник: uefa.com

В 40-ата минута Франция най-после сътвори нещо по-опасно пред противниковата врата. Гризман потърси Мбапе, но малко не достигна на нападателя да отклони топката във вратата на Нойер. В заключителните секунди на мача Жиру опита да изравни, но стреля неточно.

Снимка 383990

През втората част "петлите" сериозно натиснаха своя съперник. В началото на полувремето удар на Ернандес бе блокиран от играч на Германия. В 52-ата минута Мбапе пропусна отлична възможност, като от няколко метра стреля право в Нойер.

В 62-ата минута домакините изравниха. Люка Ернандес центрира от ляво и Антоан Гризман с глава вкара за 1:1. В 67-ата минута Серж Гнабри получи отличен пас и принуди Лорис да показва класа след удар от средно разстояние.

Снимка 383991

В 80-ата минута Франция стигна до пълен обрат. Автор на гола стана Антоан Гризман, който се разписа от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Матс Хумелс срещу Блес Матюиди.

До края на срещата Мануел Нойер отрази по блестящ начин удар на резервата Усман Дембеле.