Фортуна (Дюселдорф) постигна изключително ценна победа в борбата за оцеляване в германската Бундеслигата. Новият треньор на гостите Уве Рьослер постигна първи пълен успех при гостуването си на Фрайбург с 2:0.

Кьолн направи за смях скъпата селекция на Херта

"Козлите" разбиха "старата дама" с 5:0 като гости

Фортуна поведе в 37-ата минута, когато след ъглов удар Андре Хофман засече топката с глава.

Гостите имаха предимство през първата част, като още в началото на срещата тяхно попадение беше отменено заради засада.

Кристиан Щрайх пусна рекордьора по голове за Фрайбург Нилс Петерсен в началото на второто полувреме и домакините започнаха да изглеждат по-добре.

Те обаче бяха наказани при една контраатака след техен ъглов удар. Ерик Томи премина три четвърти от терена преди да прати топката над вратаря и да удвои аванса на Фортуна. Фрайбург натисна до края, но до нов гол така не се стигна.

Така Фортуна запази 16-о място, но вече е с 20 точки - с 3 повече от следващия Вердер, който днес загуби у дома от Борусия (Дортмунд) с 0:2. На последното място с 16 точки е Падерборн, загубил злощастно снощи гостуването си на лидера Байерн.

Фрайбург е на 8-о място с 33 точки и все още е в битка за място в Лига Европа.