Отборите на Фортуна (Дюселдорф) и Херта изиграха нов луд мач в Бундеслигата. Двата тима извъртяха драматично равенство 3:3, като до почивката домакините водеха с 3:0! Освен частичен обрат, столичани можеше да стигнат и до трите точки, но в края имаха големия малшанс да ударят греда.

По този начин многомилионната селекция от Берлин събра актив от 27 точки и е на 13-та позиция. Фортуна е на 16-ото плейофно място, на четири пункта дистанция от зоната на изпадащите.

Снимка 469341

Източник: EPA/БГНЕС

Двубоят започна по мечтан начин за домакините, които още до деветата минута вече водеха с 2:0. Доброто начало беше положено от Кенан Караман, който откри в 6-ата. Тогава нападателят получи извеждащ пас от Щогер, справи се Кютнер и прокара коженото кълбо покрай Томас Крафт. Малко след това Ерик Томи вдигна публиката на крака с перфектно попадение. Той получи кълбото на левия фланг, финтира елегантно Лукебакио и с красив шут в далечния ъгъл удвои.

Айнтрахт (Франкфурт) загуби у дома от Унион (Берлин) с 1:2

Защитата тотално провали Айнтрахт срещу Унион

Неразбирателство в защита и автогол издъниха "орлите"

Отново този футболист беше под светлините на прожекторите и малко преди почивката. Тогава той центрира за Цимерман, той от своя страна подсигури акуратен пас за Караман и за стрелеца не остана нищо друго освен да сътвори класиката.

Тук вече едва ли имаше човек, който да вярва, че Херта ще се върне в мача. Бундеслигата обаче ни предложи нов знаменит обрат!

В 64-ата минута Ерик Томи сложи капка катран в страхотното си представяне досега, тъй като си вкара злощастен автогол в 64-ата минута.

Това сякаш вдъхнови столичани, които още в следващата си атака намалиха до 2:3. Матеуш Куня оправда част от вложените пари за него през зимата, тъй като в 66-ата бразилецът умело се пребори за владение на топката и с премерен изстрел не остави никакъв шанс на Кастенмайер.

РБ (Лайпциг) размаза като гост Шалке

Отборът от Изтока вкара 4 гола през второто полувреме

Но това не беше всичко! Херта стигна и до равенството 3:3! В 75-ата минута Кжищоф Пьонтек беше съборен в наказателното поле и реферът Марко Фриц не се поколеба да посочи дузпата. От бялата точка полякът съумя да вкара и своето първо попадение в Бундеслигата.

Снимка 469342

До края на мача шокираните домакини можеха да инкасират още по-голямо унижение. Гостите от Берлин пропиляха няколко много изгодни ситуации, за да стигнат и до пълния успех. В последната минута от редовното време обаче Куня удари гредата.

В следващия кръг Херта приема у дома закъсалия тим на Вердер (Бремен). Фортуна има непредсказуема визита на Майнц 05.

ФОРТУНА - ХЕРТА 3:3

1:0 Караман (6"), 2:0 Томи (9"), 3:0 Караман (45+1"), 3:1 Томи -автогол (64"), 3:2 Куня (66"), 3:3 Пьонтек -дузпа (75")