Шампионът на Германия – Байерн (Мюнхен) стартира по възможно най-добрия начин новия сезон в Бундеслигата. Момчетата на Карло Анчелоти отправиха послание към всички свои конкуренти, разбивайки клетия тим на Вердер (Бремен) с 6:0. На „Алианц Арена“ имаше само един тим, който с повече късмет можеше да се поздрави и  с двуцифрен успех.

Домакините решиха рано, рано своите проблеми, след като до 13-ата минута вече водеха с 2:0. Първият гол за сезона бе отбелязан от Чаби Алонсо. Испанецът получи топката на границата на наказателното поле и със зверски шут не остави шансове на Вийдвалд. Роби Левандовски откри головата си сметка в 12-ата минута. Полякът получи извеждащо подаване от Рибери и от наглед невъзможен ъгъл пласира коженото кълбо в горния десен ъгъл.

Класиката бе факт малко след почивката, когато Левандовски реализира втория си гол. Този път той засече с каратистки удар едно акуратно центриране на Томас Мюлер. Последният спомогна и за следващото попадение в мача, което този път изненадващо бе дело на Филип Лам.

В головият фестивал се включи и Франк Рибери, който в 73-ата минута завърши една многоходова баварска атака, която накара гостите да се хванат за главата от класата на съперника.

Всичко приключи 180 секунди по-късно, когато Левандовски реализира дузпа, с което оформи своя хеттрик и крайното 6:0.

БАЙЕРН (МЮНХЕН) – ВЕРДЕР (БРЕМЕН) 6:0

1:0 Алонсо (9‘), 2:0 Левандовски (13‘), 3:0 Левандовски (46‘), 4:0 Лам (66‘), 5:0 Рибери (73‘), 6:0 Левандовски – дузпа (76‘)

СТАДИОН: „Алианц Арена“

СЪДИЯ: Кристиан Дингерт

БАЙЕРН: Нойер, Лам, Хумелс, Алаба, Алонсо, Рибери, Мартинес, Видал, Алкантара, Мюлер, Левандовски (резерви: Улрайх, Бернат, Кимих, Ренато Санчес, Грийн, Юцтюрк)

ВЕРДЕР: Вийдвалд, Селасие, Диане, Сане, Калдирола, Фриц, Бартелс, Ятабаре, Грилич, Бауер, Йохансон (резерви: Дробни, Кайнц, Мойзандер, Ти, Пецос, Егещайн, Щернберг)