Две равенства в трите късни срещи от 28-ия кръг на Бундеслигата видяха зрителите на първото завърнало се на екраните голямо европейско футболно първенство.

Борещият се за оцеляването си Вердер (Бремен) удържа нулево реми с гостите си от Борусия (Мьонхенгладбах), докато Айнтрахт и Фрайбург сътвориха истинско зрелище, финиширайки при яростното 3:3.

Две попадения през първото и цели 4 през второто полувреме бяха реализирани в сблъсъка, важен и за двете единайсеторки, но по много различни причини.

Снимка 480935

Източник: Twitter

За тима от Франкфурт всеки пункт до края ще е важен и от значение, предвид напрегнатата борба в края на класирането.

Фрайбург пък е сред съставите, които може да затруднят Волфсбург в битката за "европейските" места в таблицата.

Винченцо Грифо даде преднина на гостите в мача след 28 минути игра, а седем след това Андре Силва изравни с красиво попадение.

Нилс Петерсен и Лукас Хьолер покачиха на 3:1 за гостуващия тим само за две минути - между 68-ата и 70-ата.

Волфсбург съсипа устрема на Леверкузен и погледна още по-смело към Европа

"Вълците" с категоричен успех като гости

След това обаче, в абсолютно същия времеви диапазон, Даичи Камада и Тимъти Чандлър бяха точни за домакините, оформяйки крайното 3:3.

След само няколко дни Фрайбург ще се изправи срещу Байер (Леверкузен), а Айнтрахт ще има нелеката задача да гостува на Волфсбург.