Отборът на Борусия (Дортмунд) може би абдикира от амбициите си за още една шампионска титла на Германия, след като момчетата на Юрген Клоп приключиха победната си серия с неочаквано равенство срещу новаците от Фортуна.

Срещата се развиваше по добър начин за домакините, след като Блажчиковски бе извел своите напред, но късен гол на Райсингер подели точките, като след тази среща „жълто-черните" вече са на осем точки зад Байерн (Мюнхен), като баварците са и с мач по-малко.

Напълно очаквано шампионите на Германия взеха инициативата в днешната среща, като не оставиха никакво съмнение, че ще търсят сигурна победа при домакинството си на „Сигнал Идуна Парк".

Първата голова възможност бе факт в 19-ата минута, когато ударът на Кевин Гроскройц мина опасно близо до вратата на гостите. Последваха още няколко чудесни възможности пред Ройс и Левандовски, но голът така и не падаше.

Фортуна капитулира в 43-ата минута, когато Куба Блажчиковски отбеляза рядко красив гол, релизирайки акробатично в мрежата на Гийфер.

Втората  част продължи с хубавите изпълнения от поляка, който бе близо до втори гол на сметката си в 47-ата минута, но този път стражът на гостите бе на мястото си и изби.

Най-чистото голове положение за играчите на Фортуна бе десет минути по-късно, когато Райсингер можеше да отбележи, но куриозно ударът му срещна гърба на негов съотборник.

Късметът обаче се усмихна на Райсингер в 78-ата минута, когато играчът на гостите матира Вайденфелер с глава и изненадващо успя да изравни резултата 1:1.

„Жълто-черните" веднага можеха да изравнят, но Гроскройц направи непростим пропуск. Последните четири минути за Фортуна бяха още по-тежки, след като Пауревич бе изгонен поради втори жълт картон.

Въпреки това домакините от Борусия не успяха да стигнат до ново попадение, с което фиксираха изненадата в днешния кръг, поделяйки си точки с един от новаците в елита.

Така шампиооните на Германия направиха добър подарък на Байерн (Мюнхен), като възпитаниците на Юрген Клоп изостават на цели осем точки зад баварците при положение, че Фран Рибери и компания са дори и с мач по-малко.