Отборът на Хамбургер набързо си припомни ужасяващите мигове от изминалия сезон. Хората на Бруно Лабадия изненадаха неприятно своите фенове, след като инкасираха тежка загуба като домакин от Майнц 05 с 1:3. Извън групата за гостите бе нашият Тошко Неделев, но това не повлия по никакъв начин на за седмия в първенството. В герой за победителите се  превърна Хорхе Сампейро, който наниза две попадения, докато Клеменс оформи класиката в 76-ата минута. Все пак Хамбургер не остана капи и стигна до почетен гол, дело на швейцарския национал Йоан Джуру.

Херта (Берлин) продължава с прекрасното си представяне през този сезон. Селекцията на Пол Дардай постигна осмия си успех за сезона след 2:1 срещу намиращия се в криза тим на Байер Леверкузен. Столичани поведоха в 7-ата минута след гол на Дарида. Малко по-късно Себастиан Бьониш от гостите бе изгонен с директен червен картон, но това не попречи на Хавиер Ернандес да изравни в 29-ата минута. Трите точки за Херта все пак паднаха след гол на бранителя Брукс в 60-ата минута. Така берлинчани запазиха третото си място в таблицата с актив от 26 точки. Леверкузен пък е далеч от най-добрите си дни, бидейки осми.

Хофенхайм не можа да постигне втория си успех за сезона, след като стигна само до 1:1 при визитата си на Инголщад. Кьолн пък допусна изненадваща загуба срещу Аугсбург, отстъпвайки на свой терен с минималното 0:1. В герой за баварците се превърна нападателят Раул Бобадия. Домакините пък изпуснаха „златен" шанс за попадение, тъй като Антони Модест пропиля дузпа.