Вторият полусезон в немската Бундеслига стартира по възможно най-добрия начин, след като Шалке 04 и Хановер 96 си вкараха цели девет гола, завършвайки при рядко срещания резултат 5:4.

Зрелището на „Велтинс Арена" започна малко късно, след като минута преди края на първата част Джеферсън Фарфан откри след красиво изпълнение. Второто полувреме стартира повече от добре за домакините, които удвоиха резултата след гол на младата звезда Юлиян Дракслер.

Последваха много силни 10 минути за гостите водени от Мирко Сломка, които шокираха опонентите си с два много бързи гола между 55-ата и 59-ата минута. Сътворители на изравняването станаха Серджо Пинто и унгарецът Шаблош Хушчи.

Голеадата продължи в 64-ата минута, когато домакините отново излязоха напред, бележейки чрез малдия Хьогер за 3:2. Киприан Марика пък уж реши всичко с четвърти гол три минути след това.

Да, но гостите от Хановер не се предадоха и буквално в следващата атака Шаблош Хушчи направи 4:3, с което остави драмата в днешната среща за нейните последни минути.

Двта отбора се устремиха в атаки, като всеки един търсеше своето в срещата. В 88-ата минута Люис Холтби направи 5:3, с което успокои всички на „Велтинс Арена", подпечатвайки успеха на гелзенкирхенци.

Гол номер девет в срещата падна в добавеното от съдията време. Маме Диуф се възползва от грешка в отбраната на Шалке и намали до 5:4. За повече обаче нямаше време и така момчетата на временния наставник Йенс Келер се поздравиха с осми успех за сезона.

С успеха си днес Шалке се настани на пето място във временното класиране, докато гостите от Хановер са 11-ти с 23 пункта.

ШАЛКЕ 04-ХАНОВЕР 96 5:4

1:0 Фарфан (44'), 2:0 Дракслер (49'), 2:1 Пинто (55'), 2:2 Хушчи (59'), 3:2 Хьогер (64'), 4:2 Марика (67'), 4:3 Хушчи (68'), 5:3 Холтби (88'), 5:4 Диуф (90')