Борусия (Мьонхенгладбах) победи бойкия тим на Унион (Берлин) с 4:1 в мач от 29-ия кръг на германската Бундеслига. Срещата премина при много борба, но домакините имаха предимство почти през цялото време. На трибуните присъстваха 15 хиляди снимки на най-верните фенове на Борусия.

На живо: Борусия (Мьонх.) - Унион (Берлин)

Борусия (Мьонх.) - Унион (Берлин) 4:1, пълно превъзходство на домакините

Първият мач в неделя обещава емоции

Срещата започна относително равностойно, но още в 17-ата минута Флориан Нойхаус вкара след самостоятелен рейд и прецизен удар по земя - 1:0 за Борусия.

Гостите от Берлин успяха да изравнят играта и достигнаха до няколко полуположения, които не бяха завършени подобаващо. И когато полувремето изтичаше Маркъс Тюрам вкара с глава без да отскача в 41-ата минута.

Снимка 481588

Гостите от Берлин върнаха едно попадение в началото на второто полувреме чрез голмайстора си Себастиан Андерсон. Шведът вкара с глава отблизо след заучена комбинация след фаул.

Домакините от Мьонхенгладбах бързо възстановиха двата гола аванс. Отново чудесното взаимодействие между французите Плеа и Тюрам донесе попадение. Вторият беше изведе сам отляво след кинжален пас на Плеа и Маркъс нямаше как да сгреши за 3:1 в 59-ата минута.

Снимка 481593

В 81-ата минута Плеа потвърди френската доминация в срещата с хубав гол. Той засече топката фронтално след центриране отляво на Бенсабаини. Гикевич само изгледа как топката влиза за четвърти път в мрежата.

С този успех Борусия (Мьонхенгладнах) излезе временно на трето място с 56 точки, на 11 точки зад лидера Байерн. Утре РБ (Лайпциг) може да изпрати днешните победители на последното място, даващо квота за Шампионската лига през следващия сезон.

Унион (Берлин) остана на 14-ата позиция с 31 точки. Следват Майнц с 28 точки и Фортуна с 27 точки. Вердер на Илия Груев с 25 точки и мач по-малко с Айнтрахт Франкфурт), който ще бъде изигран в сряда. Ситуацията за малкия отбор от Източен Берлин става все по-сложна.