Отборът на Борусия (М'Гладбах) се изкачи до четвъртото място в германската Бундеслига. Прогресът на "жребчетата" стана факт, след като записаха важен домакински успех срещу Хамбургер с 3:1. По този начин момчетата на Дитер Хекинг събраха актив от 28 точки, изпреварвайки Байер (Леверкузен), Хофенхайм и Борусия (Дортмунд).

Третият пореден двубой без победа за Хамбургер пък остави "червените шорти" на така традиционното за тях през последните години 16-то място.

Снимка 329359

Източник: twitter.com/borussia

Домакините стигнаха до ранен аванс. Още в 9-ата минута Торган Азар изведе Борусия напред. Рафаел пусна отличен пас между двама бранители за белгиеца, който впоследствие елегантно преодоля Матения за 1:0.

Малко изненадващо, резултатът беше изравнен в 53-ата минута, когато Андре Хан наказа бившия си клуб с изравнителен гол. Германският национал се възползва от перфектното извеждане на Аарон Хунт и матира домакините за 1:1.

Борусия се нуждаеше от точно 21 минути, за да върне своето лидерство. Основна заслуга за това отново имаше бразилецът Рафаел, който с акуратен изстрел в близкия ъгъл хвърли в див екстаз публиката в Мьонхенгладбах.

Опитният бразилец обаче не бе казал последната си дума. Малко преди края, Торган Азар върна услугата на Рафаел и му предостави коженото кълбо на празна врата. Всичко това спомогна за оформянето и на крайния резултат 3:1.

Снимка 329360

В следващия кръг, който ще бъде чак на 14 януари, 2018-а, Борусия гостува на Кьолн. Хамбургер пък гостува на баварците от Аугсбург.

БОРУСИЯ (М"ГЛАДБАХ) - ХАМБУРГЕР 3:1

1:0 Азар (9"), 1:1 Хан (53"), 2:1 Рафаел (74"), 3:1 Рафаел (79")

СТАДИОН: "Борусия-Парк"

СЪДИЯ: М. Шмид

БОРУСИЯ: Зомер, Венд, Вестергаард, Гинтер, Елведи, Оксфорд, Херман, Кюсанс, Рафаел, Щиндъл, Азар (резерви: Зипел, Дърмич, Янтчке, Хофманс, Бобадия, Грифо, Бенгер)

ХАМБУРГЕР: Матения, Маврай, Пападополус, Сакай, Дъглас Сантос, Юнг, ван Дронгелен, Хунт, Екдал, Костич, Хан (резерви: Полерсбек, Холтби, Валдшмид, Яничич, Шиплок, Арп, Ито)