Отборът на Борусия (Дортмунд) продължава битката си за сребърните медали в Бундеслигата. Вестфалци защитиха своите амбиции с изразителен успех над директен конкурент - триумф с 4:0 над Байер (Леверкузен). По този начин селекцията на Петер Щьогер се долепи до само пункт изоставане от Шалке 04, който утре има непредсказуема визита на Кьолн.

Седмицата определено не е добра за "аспирините", които преди няколко дни отнесоха и шест гола от Байерн (Мюнхен).

Байерн (Мюнхен) помете Байер (Леверкузен) с 6:2 за Купата на Германия

Безпощаден Байерн все по-близо до требъл след бой над Леверкузен за Купата (ВИДЕО)

Разгромен резултат за баварците

Двубоят на "Сигнал-Идуна Парк" започна перфектно за домакините, които поведоха в 13-ата минута чрез британския талант - Джейдон Санчо. Младежкият национал на Англия получи подаване от Пулишич и с много техничен изстрел не остави шанс на Йоцкан.

Снимка 352041

Източник: EPA/БГНЕС

В 37-ата минута австрийският ветеран попадна в епицентъра на събитията, след като спаси дузпа на Марко Ройс. Звездата на Борусия все пак се реваншира и удвои преднината на своя тим с гол в 55-ата.

Намиращият се във все по-добра форма пък Макс Филип, опроверга своите критици с гол в 63-ата минута. Този път в ролята на асистент влезе Джейдон Санчо, който задължи своя колега да реализира от около 13 метра.

Байерн наказа и Хановер, Хофенхайм унищожи Лайпциг (Резултати от деня)

Баварците на Юп Хайнкес спечелиха с 3:0 като гост

Крайното 4:0 бе оформено от Марко Ройс. Отново голям принос и за този гол имаше Санчо, който сложи топката на главата на капитана и той с глава я превърна в красиво попадение.

В следващия кръг на Борусия предстои гостуване на Вердер (Бремен), докато Леверкузен приема на свой терен Щутгарт.