Борусия (Дортмунд) си върна водачеството в Бундеслигата. "Жълто-черните" изиграха пореден много силен мач и буквално прегазиха Борусия (Мьонхенгладбах) у дома с 6:1! Макс Филип(28,38) вкара първите два гола за домакините, след което Пиер-Емерик Обамеянг (45,49,63) се отчете с хеттрик. Ларс Щиндл (66) върна едно попадение, а Юлиан Вайгл (80) оформи крайния резултат.

Отборът на Петер Бош събра 16 точки, като има две повече от втория Хофенхайм и 3 от третия Байерн. Борусия (М) има 8 пункта.

Снимка 314118

Максимилиан Филип даде пренина на "жълто-черните" в 28-ата минута, след като засече центриране на Обамеянг. Десет минути по-късно Дахуд открадна една топка и подаде към Толян. Бранителят пуснат към Макс Филип, който от точката за дузпата разстреля вратаря за 2:0.

В 45-ат минута Сократис изведе много добре Филип в наказателното поле, който върна за Обамеянг и габонецът направи резултата класически.

В началото на втрото полувреме Обамяенг направи резултата 4:0. Нападателят засече центриране от фаул на Гьотце, топката се удари в гредата и се върна при Оба, който я прати за четвърти път в мрежата на гостите. В 63-ата минута габонецът оформи своя хеттрик, след като получи пас от Махмуд Дахуд и отблизо вкара за 5:0.

Снимка 314120

Три минути по-късно Ларс Щиндл върна един гол за Борусия (М). В 80-ата минута Юлиан Вайгл направи крушението за "жребчетата" пълно. Халфът овладя топката извън наказателното поле и без да се бави я заби в десния ъгъл на вратаря за 6:1, с което оформи крайния резултат.