Борусия (Дортмунд) не допусна изненада и спечели голямото дерби срещу Шалке 04. "Жълто-черните" не оставиха шанс на изпадналия в дълбока криза тим от Гелзенкирхен и го подчиниха с 3:0. Всички попадения паднаха след паузата и бяха дело на Аканджи, Халанд и Хумелс. С триумфа си Борусия се изкачи до трето място във временното класиране. Шалке е на предпоследна позиция.

Първото полувреме стартира с вопли за дузпа от страна на домакините. Джовани Рейна падна в наказателното поле след контакт със съперников бранител, ала реферът Феликс Цвайер изобщо не беше заинтересован да посочи бялата точка.

Байерн победи Айнтрахт (Франкфурт) с 5:0 след хеттрик на Левандовски

Алфонсо Дейвис се контузи

Гредата спаси Шалке в 31-ата минута, когато халфът на Борусия - Махмуд Дауд отправи "бомба" от сериозна дистанция, срещнала горната греда на Роньоу.

Рейна продължи да бъде най-опасният играч на домакините, като на негово име беше и последната интересна ситуация за тази част. Изстрелът му с глава обаче излезе в аут.

Вестфалци вдигнаха още повече оборотите след паузата и заслужено откриха резултата в 55-ата минута чрез Мануел Аканджи. Интригата приключи малко след това, когато в 61-ата тандемът Холанд - Санчо отново проработи и норвежецът опъна мрежата на вечния съперник.

Честта да оформи крайното 3:0 имаше централният бранител Матс Хумелс, разписал се след асистенция на Рафаел Герейро.

Щутгарт и Кьолн си поделиха точките

Домакините изпуснаха шанс да се изравнят с лидера

В следващия кръг Борусия (Дортмунд) гостува на Арминия (Билефелд). Шалке пък играе с приятната изненада от началото на кампанията - Щутгарт.

ДОРТМУНД - ШАЛКЕ 3:0

1:0 Аканджи (55"), 2:0 Халанд (61"), 3:0 Хумелс (78")