Борусия (Дортмунд) демонстрира характер в решителните мачове от Бундеслигата. Вестфалци гледат все по-уверено към място в Топ 4, след като постигнаха важен успех при домакинството си на РБ Лайпциг. Момчетата на Един Терзич спечелиха с 3:2 и по този начин временно изместиха Айнтрахт от четвъртата позиция.

"Биковете" пък остават на второто място и се нуждаят от една победа, за да си гарантират сребърните медали.

Снимка 530005

Източник: EPA/БГНЕС

Битката на "Сигнал-Идуна Парк" оправда очакванията за красив и нападателен футбол.

Класика доближи Волфсбург до място в Шампионската лига

"Вълците" разбиха с 3:0 Унион

С оглед липсата на контузения Ерлинг Халанд, Марко Ройс очаквано се превърна в големия лидер за домакините. Именно негово попадение даде ранен аванс на дортмундци. В седмата минута капитанът сътвори отлична комбинация с Торган Азар, която завърши с негов мощен шут под гредата Гулаши.

Снимка 530006

Седмицата, в която унгарецът подписа нов договор с РБ, не се очертаваше да бъде успешна в игрови план, тъй като той допусна второ попадение в 51-ата. Рафаел Герейро намери Джейдън Санчо по фланга. Английският национал демонстрира техника на малък периметър, след което много технично насочи към далечния ъгъл.

Лайпциг се върна в мача с настъпването на 63-ата минута. Шведът Форсберг центрира от корнер, при който най-съобразителен се оказа Лукас Колстерман, реализира с глава в мрежата на Бюрки. Любопитното за швейцарския страж беше, че той се появи на почивката заради контузия на Марвин Хитц.

Щутгарт победи Аугсбург с 2:1 в Бундеслигата

Край на лошата серия за Щутгарт

"Мерцедесите" надвиха Аугсбург у дома с 2:1

Намаляването на "жълто-черната" преднина притесни сериозно домакините. Те се поддадоха на напрежението и логично бяха пробити за втори път. При тази ситуация в прегръдките на своите колеги попадна Дани Олмо, който превърна в гол асистенция на Хванг Хее-Чан.

Снимка 530004

Все пак съдбата бе настроена благосклонно към Борусия и победата се оказа тяхно притежание с решително попадение в 87-ата минута. Санчо и Герейро направиха комбинация за милиони, която завърши с попадение на англичанина в опразнената врата.

В следващия кръг Дортмунд гостува на Майнц. Лайпциг ще отстоява второто си място срещу Волфсбург.

БОРУСИЯ ДОРТМУНД - РБ ЛАЙПЦИГ 3:2

1:0 Ройс (7"), 2:0 Санчо (51"), 2:1 Колстерман (63"), 2:2 Олмо (77"), 3:2 Санчо (87")