Ерлинг Халанд успя да вкара два пъти, за да помогне на Борусия (Дортмунд) да стигнат до победа с 3:1 над Майнц.

Така "жълто-черните" са с две точки пред Байерн (Мюнхен) на върха на таблицата, но баварците са с мач по-малко. Марко Ройс откри резултата в 3-ата минута, а в 54 -ата минута Халанд беше точен от дузпа за 2:0.

Буркхарт намали на 2:1 в 87-ата минута, но Халанд сложи точка на спора в 94-ата минута. Това е 13 -и гол за Халанд в само 9 мача за Борусия този сезон.

Германия победи Северна Македония с 4:0 в световна квалификация

Германия се класира на Световното след сладко отмъщение над Северна Македония

С тази победа тимът на Ханзи Флик постави на заден план шокиращото поражение от съседите ни с 1:2 в първия мач в Дуйсбург

В останалите мачове Айнтрахт (Франкфурт) претърпя неудобно домакинско поражение с 1:2 от Херта Берлин, Фрайбург успя да спре РБ Лайпциг - 1:1, за да остане единственият непобеден отбор в Бундеслигата, докато Бохум стигна до победа с 1:0 над Гройтер Фюрт.