Борусия (Дортмунд) ще играе в Шампионската лига през сезон 2021/22. Вестфалци подпечатаха мястото си в Топ 4, след като постигнаха победа при гостуването си на Майнц 05 с 3:1. Момчетата на Един Терзич бяха допълнително облагодетелствани и от снощната издънка на Айнтрахт, който загуби визитата си на Шалке 04 и така остана на невъзможните за наваксване 4 точки, кръг преди края.

Набавили си необходимия импулс от спечелването на националната купа, "жълто-черните" не срещнаха почти никаква съпротива на "Опел Арена".

Вердер освободи треньора, легенда ще води отбора в последния мач за сезона

Флориан Кофелт вече не е наставника на "бременските музиканти"

До паузата резултатът вече бе 0:2, след като попадения бяха реализирали Рафа Герейро и Марко Ройс. Асистенциите и за двата гола бяха дадени от намиращия се в превъзходна форма Джейдън Санчо.

През второто полувреме срещата просто се доиграваше, а честта да оформи класиката получи Юлиан Бранд. Четири минути след появата му на терена, в 80-ата, той се възползва от голов пас на Халанд и остави без алтернатива Дамен.

Майнц, който вече си е осигурил спасението, можеше поне да се добере до почетно попадение. С целта да преодолеят Роман Бюрки обаче не се справиха Латца и Ботойс. 05 все пак не останаха капо и след намеса на ВАР в 91-ата минута, Робин Куайсон отбеляза от дузпа.

Байер (Леверкузен) и Унион (Берлин) направиха 1:1

Байер и Унион не се победиха, 18-годишен вкара за "аспирините"