Борусия (Дортмунд) триумфира в голямото дерби на кръга в Бундеслигата. "Жълто-черните" се наложиха с 1:0 срещу възраждащия се тим на Херта (Берлин). По този начин момчетата на Люсиен Фавр остават на седем точки от лидера Байерн (Мюнхен), четири мача преди края на шампионата. Единственият гол в днешната среща реализира халфът Емре Джан в 58-ата минута.

Снимка 482580

Източник: EPA/БГНЕС

Изненадващо за стандартите на двата отбора, първото полувреме не предложи нещо кой знае колко интересно. В 30-ата минута гостите трябваше да извършат принудителна смяна, тъй като Живайро Дилросун получи контузия и той отстъпи мястото си на Александер Есвайн.

РБ Лайпциг и Падерборн не се победиха в мач от Бундеслигата

РБ Лайпциг изпусна победата срещу последния Падерборн в самия край

"Биковете" се издъниха

В 51-ата минута бърза комбинация между Торган Азар и Дейдън Санчо позволи на англичанина обстрелва от много опасна позиция, но само за да види как топката преминава покрай лявата греда. Пет минути по-късно и футболистите на Херта проклинаха своя късмет. Александър Есвайн се възползва от миг невнимание в отбраната на домакините, ала и неговият мерник не се оказа достатъчно точен.

Tака се стигна до ключовата в този мач 57-а минута. Дълго разиграване пред полето на Херта завърши с прецизен изстрел от дъгата на Емре Джан, който не остави никакъв шанс на Руне Ярщайн.

Снимка 482582

В 83-ата минута реферът Харм Осмерс трябваше да използва системата ВАР, за да прецени дали Дедрик Боята е играл с ръка в своето поле и трябва да се отсъди дузпа за Борусия. След кратка консултация, арбитърът прецени, че не трябва да отсъжда наказателен удар.

До края вестфалци удържаха своята преднина и така се поздравиха с 19-та победа от началото на кампанията.

Байер (Леверкузен) загуби от Байерн (Мюнхен) с 2:4

Байерн с девета поредна победа, Леверкузен преклони глава пред шампиона

17-годишен вкара на баварците, Хаверц не игра

В следващия кръг "жълто-черните" гостуват на Фортуна (Дюселдорф), докато Херта приема у дома Айнтрахт (Франкфурт).

БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) - ХЕРТА 1:0

1:0 Емре Джан (57")