Не беше достатъчно точно изпълнението на футболиста на домакините.

Джан сменя Брант.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме започна динамично, като домакините създадоха положение още преди да е изминала и една пълна игрова минута.

Халанд напредна и стреля, кълбото мина между краката на Нойер, но Боатенг изби от голлинията.

Нова опасност пред полето на баварците бе създадена от Брант, но диагоналният му изстрел не затрудни опитния страж на гостите.

Азар прати топката в мрежата след точно 10 минути игра, но попадението не беше зачетено заради засада, която бе очевидна дори в реално време.

Левандовски шутира от средна дистанция, а малко след това и Пишчек трябваше да се намесва, като изчисти кълбото от самата голлиния.

Коман, в два отделни случая, бе изведен добре в половината на съперника, но не успя да затрудни отбраната на Борусия.

В 28-ата минута Герейро центрира добре, но опитът за акробатично изпълнение на Халанд несполучи и опасност пред Нойер на практика не беше създадена.

Две минути преди почивката Кимих реши да опита късмета си с техничен прехвърлящ удар. Бюрки не се намеси убедително, не успя да избие подобаващо и резултатът беше открит.

Така след 45 минути игра гостите се оттеглиха в почивка с гол аванс.

45′

Почивка.

43′

ГООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Кимих открива резултата!

Прехвърля технично Бюрки, след неразбирателство в отбраната на съперника.

Предимство за шампионите!

41′

Павар центрира!

Топката е изчистена, но не достатъчно далеч.

35′

Скоростна акция на домакините.

Брант опитва изстрел.

Топката не намира очертанията на целта.

29′

Левандовски се подхлъзва.

Показва на рефера, че изпитва болка.

Играта продължава.

28′

Центриране на Герейро.

Халанд пробва акробатично изпълнение.

Далеч от истината.

Топката отново е подадена в полето на гостите, но не следва нищо сериозно.

Снимка 480920

Източник: Twitter

25′

Ново положение в близост до вратата на домакините.

Повторенията показват, че кълбото е рикоширало в една от ръцете на Герейро.

Действията му са отчетени като неволни.

22′

Разбъркване пред Бюрки.

Коман достига до възможност за отправяне на изстрел.

Попадение не е отбелязано.

19′

Топката е изчистена от голлинията на Борусия!

Пишчек е героят за домакините, като избива кълбото в последния възможен момент.

Малшанс за Байерн (Мюнхен)!

15′

Халанд очаква възможност на границата на засадата.

За момента няма много пространства пред него, като е покрит от двама бранители на съперника.

13′

Официално предупреждение за Хумелс.

Четвърти жълт картон за ветерана през сезона.

11′

Бюрки хваща топката в ръцете си.

Ситуация пред вратата на домакините, в която Левандовски стига до изстрел.

Не особено силен удар, който не представлява затруднение за стража.

10′

Топката е във вратата на Нойер.

Отсъдена е обаче засада на Азар.

Правилно решение на страничния съдия.

Без съмнения, в конкретния случай.

5′

Левандовски влиза в наказателното поле.

Ударът му е блокиран.

Хумелс се намесва решително.

Все пак ветеранът е на терена, въпреки че имаше травма.

Матс Хумелс и Асел Вицел са възстановени за утрешното дерби в Бундеслигата

Марко Ройс и Дан Аксел Загаду ще липсват до края на сезона

4′

Диагонален шут на Брант!

Спасяване на Нойер.

Не особено опасна ситуация пред вратата на гостите, но все пак - втори точен удар в очертанията на вратата.

2′

Скоростна атака за домакините.

На върха ѝ се оказа Халанд.

Стреля между краката на вратаря!

Топката е избита от защитник на голлинията.

Първо положение в мача.

1′

Първи съдийски сигнал.

1′

Минута мълчание преди старта на дербито.

Витсел Ернандес

Борусия (Дортмунд) приема Байерн (Мюнхен) в дербито от междинния 28-и кръг в Бундеслигата.

Битката на стадион "Сигнал Идуна Парк" стартира в 19:30 часа.

Der Klassiker №102 отново се очаква с огромен интерес, защото може да реши борбата за титлата. Баварците се целят в осма поредна титла и при победа ще дръпнат със седем точки на вицешампионите.

Снимка 480707

Борусия има страхотна възможност да се доближи плътно зад Байерн при евентуален успех, но заради забраната за присъствие на фенове на стадионите няма да използва голямото си предимство - публиката и специално "Жълтата стена".

Ханзи Флик: Трябва да приемеш обстоятелствата и да не търсиш извинение

Наставникът на Байерн коментира утрешния мач с Борусия (Дортмунд)

Баварската машина се намира във великолепна форма и не спира да ниже победа след победа - 8 в последните 8 мача във всички турнири с внушителна голова разлика 26:5.

Борусия също намери себе си след колебливото представяне през есента и спечели последните си 6 срещи в Бундеслигата. В тях отборът вкара 15 попадения и допусна само 1, което прави дербито още по-вълнуващо.

Байерн (Мюнхен) позлатява Алаба, ако остане в клуба

Предлагат му по 15 млн. евро на сезон

Байерн доминира осезаемо през последните години в това съперничество и се намира в безпрецедентна серия от седем поредни титли, но "жълто-черните" са последният отбор, който е грабвал трофея. Те го сториха през 2011 и 2012 година, а сега отново жадуват да разклатят трона на хегемона и да го свалят от върха.

Това е двубой №29 за последните осем години между двата тима на четири фронта - Бундеслига, Купа на Германия, Суперкупа на Германия и Шампионска лига. Борусия спечели само три от последните 15 шампионатни срещи с най-големия си противник, допускайки девет поражения.

Срещу нито един друг противник мюнхенци нямат толкова ремита в Бундеслигата (29). Последните два мача се състояха в Мюнхен и в тях рурци отнесоха два звучни шамара - 0:5 и 0:4. В последните пет мача в Дортмунд за първенство двата тима имат по два успеха. Като цяло на своя стадион Борусия има леко предимство от 16:15 шампионатни победи.

Фройнд: За Санчо не би било добре да премине в Юнайтед

"Тук също можеш да получаваш добри пари"

Голмайсторът на Бундеслигата Роберт Левандовски (27 гола в 25 мача този сезон) има цели 17 гола в дербито, като 16 от тях са вкарани с екипа на най-успешния германски клуб. Полякът обича да играе срещу бившия си отбор, вкарвайки му неизменно в последните 6 мача общо 12 гола.