Борусия (Дортмунд) отстъпи при домакинството си на Байерн (Мюнхен) в дербито от междинния 28-и кръг в Бундеслигата.

Битката на стадион "Сигнал Идуна Парк" завърши при минималното 1:0 в полза на баварците. Точен за победителите беше Кимих, разписал се през първата част от сблъсъка.

Der Klassiker №102 може да изиграе определяща роля в борбата за титлата.

Баварците се целят в осма поредна титла и след своята победа увеличават преднината си на върха на седем точки пред вицешампионите.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Борусия (Дортмунд) - Байерн (Мюнхен) 0:1, Халанд се контузи

Домакините имат възможност да се доближат плътно зад съперника си

Първото полувреме започна динамично, като домакините създадоха положение още преди да е изминала и една пълна игрова минута.

Халанд напредна и стреля, кълбото мина между краката на Нойер, но Боатенг изби от голлинията.

Снимка 480920

Източник: Twitter

Нова опасност пред полето на баварците бе създадена от Брант, но диагоналният му изстрел не затрудни опитния страж на гостите.

Азар прати топката в мрежата след точно 10 минути игра, но попадението не беше зачетено заради засада, която бе очевидна дори в реално време.

Левандовски шутира от средна дистанция, а малко след това и Пишчек трябваше да се намесва, като изчисти кълбото от самата голлиния.

Снимка 480923

Коман, в два отделни случая, бе изведен добре в половината на съперника, но не успя да затрудни отбраната на Борусия.

В 28-ата минута Герейро центрира добре, но опитът за акробатично изпълнение на Халанд несполучи и опасност пред Нойер на практика не беше създадена.

Две минути преди почивката Кимих реши да опита късмета си с техничен прехвърлящ удар. Бюрки не се намеси убедително, не успя да избие подобаващо и резултатът беше открит.

Снимка 480926

Така след 45 минути игра гостите се оттеглиха в почивка с гол аванс.

След паузата футболистите на Борусия опитаха късмета си с няколко удара от средна и далечна дистанция, но все така не намираха верния път към целта.

Състезателите на Байерн упражниха сериозен натиск в минутите след това, но също не успяха да реализират втори гол, който щеше да намали драстично напрежението.

Снимка 480927

За капак, звездата на рурци Халанд се контузи 20 минути преди последния сигнал и беше принудително заменен.

Нападателят накуцваше, като на първо време не стана ясно какво е естеството на травмата му.

Домакините можеха да изравнят чрез Азар малко преди края, но футболистът на Борусия се намираше в положение на засада. Повторенията доказаха недвусмислено това.

Снимка 480921

В заключителните минути от срещата Левандовски стреля мощно, Хумелс подложи тялото си и след рикошет, топката се отби в рамката зад Бюрки.

В крайна сметка резултатът се запази непроменен, въпреки извършените от Фавър офанзивни смени.

Снимка 480922

Баварската машина се намира във великолепна форма и не спира да ниже победа след победа - 9 в последните 9 мача във всички турнири с внушителна голова разлика 27:5.

Това бе двубой №30 за последните осем години между двата тима на четири фронта - Бундеслига, Купа на Германия, Суперкупа на Германия и Шампионска лига. Борусия спечели само три от последните 16 шампионатни срещи с най-големия си противник, допускайки девет поражения.