Байерн (Мюнхен) нанесе тежка загуба на Волфсбург. Баварците се наложиха с 5:0 в мач от 14-ия кръг на Бундеслигата, игран на "Алианц Арена". Така за първи път в историята на германския футбол даден отбор постига 15 поредни шампионатни победи над друг участник в елита.

С днешния успех и загубата на РБ (Лайпциг), Байерн си върна лидерското място в шампионата. Двата отбора са с равни точки, но шампионите са с по-добри голови показатели.

Първото попадение в срещата стана дело на Ариен Робен. Опитният играч се разписа в 18-ата минута, когато получи вдясно и с фалцов диагонален удар в левия ъгъл разстреля Беналио.

Още при следващата си опасна акция шампионите удвоиха своя аванс. Артуро Видал стреля, получи се рикошет и топката стигна до непокрития Роберт Левандовски, който вкара на празна врата.

Третото попадение за Байерн падна в 58-ата минута. Мюлер стреля, Роберт Левандовски отклони и топката влезе в мрежата.

В 76-ата минута Томас Мюлер най-после вкара гол в Бундеслигата. Ариен Робен стреля, топката се отклони от Гилавоги и Мюлер вкара на празна врата.

Последното попадение падна четири минути преди края, когато Дъглас Коста се оказа най-съобразителен и изстреля изчистената топка с голяма сила.

След този мач, Байерн има актив от 33 точки и е на върха. "Вълците" пък са 15-ти с 10 пункта.