Байерн разби Байер (Леверкузен) с 5:1 в дербито на 8-ия кръг на Бундеслигата. Баварците, които бяха гости на "Бай Арина" вкараха всичките си пет гола през първото полувреме.

Баварците наложиха доминация от първата минута.

Щутгард взе точка на Гладбах след геройско опълчение

Равенство в мач на една врата

Роберт Левандовски даде преднина на своя отбор в 4-ата минута и отново той се разписа в 30-ата. Томас Мюлер (34") също реализира, а две попадения на Серж Гнабри (35", 38") допринесоха за разгрома.

През второто полувреме "аспирините" все пак успяха да стигнат до гол чрез Патрик Шик в 55-ата минута.

Байер Леверкузен - Байерн Мюнхен 1:5