Байерн продължава наказателната си акция по терените в Бундеслигата. Баварците записаха шестата си победа от 8 мача, след като разгромиха някогашния си голям съперник Вердер Бремен с 6:0.

Всичко в мача бе решено още до почивката, когато мюнхенци водеха с 4:0.

Начало на голеадата сложи Филип Лам в 20-ата минута, който се разписа от наказателното поле след пас на Мюлер. Малко по-късно резултатът бе вече 2:0. С първи гол за Байерн се отчете Чаби Алонсо, вкарвайки от пряк свободен.

В 43-ата мин. резултатът стана класически, след като Мюлер бе точен от дузпа. Секунди по-късно пък Марио Гьотце покачи на 4:0 след самостоятелен пробив.

При този резултат, второто полувреме бе вече само въпрос на формалност. Въпреки това, Байерн не изневери на стила си и наниза още два гола на отчаяните си гости.

Лам вкара втория си гол в 79-ата минута след разбъркване в пеналта на Вердер. 4 минути преди края Гьотце оформи крайното 6:0 с нисък шут извън наказателното поле.

С успеха Байерн събра 20 точки и вече е с аванс от 4 точки пред втория Борусия Мьонхенгладбах.

Байерн - Вердер Бремен 6:0