Байерн загуби първия си мач в Бундеслигата този сезон. Това стана факт чак в 29-ия кръг, като баварците паднаха с 0:1 при визитата си на Аугсбург.

Както е известно, мюнхенци за сигурни за титлата и треньорът им Пеп Гуардиола използва възможността, за да пусне в игра някои от дълбоките си резервите. Наставникът явно реши да даде почивка  на титулярите си, с мисъл за реванша срещу Манчестър Юнайтед през идната седмица .Така място на терена намериха играчи като Писаро, Ван Буйтен, Салахи и Вайзер.

Аугсбург поведе след половин час игра при една контраатака. Байерн намери Молдерс отляво, той надбяга бранител на гостите и с удар под гредата матира Нойер.

Играчите на Байерн изглеждаха крайно незаинтересовани от мача и де факто първият им опасен удар дойде малко след почивката, но Манджукич не уцели вратата.

В същото време Нойер отново трябваше да се намесва пи опасен удар на Есвайн на отсрещната врата.  В 68-ата гостите бяха близо до гола, но шутът на Давид Алаба разтресе гредата.Бобадиля пък можеше да направи успеха на домакините и по-изразителен в последната минута, но от чудесно положение също прати топката в гредата.

АУГСБУРГ - БАЙЕРН 1:0

1:0 Молдерс (31')

Аугсбург: Хитц, Калсен-Блакер, Верхаег, Остржолек, Хонг (Райнхард - 76'), Байер, Алтънтоп, Есвайн, Холцхойзер (Филп - 54'), Кор, Мьолдерс (Бобадия - 83')

Байерн: Нойер, ван Буйтен, Мартинес, Салахи (Алаба - 51'), Вайзер, Швайнщайгер, Кроос, Хойберг, Шакири (Гьотце - 46'), Писаро (Мюлер - 63'), Манджукич