Макар че си осигури титлата в Бундеслигата преди няколко кръга, отборът на Байерн (Мюнхен) продължава с наказателната си акция на домашна сцена.

В жертва на баварците се превърна Хановер 96', който отстъпи с 0:3 на своя имент съперник. Все пак домакините успяха да удържат нулевото реми до почивката, но след нея капитулираха.

В 53-ата минута Роберт Левандовски порази целта, а точно 20 по-късно Томас Мюлер подпечата успеха на играчите на Юп Хайнкес. Секунди преди края на мача Себастиян Руди вкара за 3:0.

Другият по-интересен мач от съботния следобед завърши с убедителна победа на Хофенхайм с 5:2 като гост над РБ Лайпциг. Домакините получиха червен картон през първото полувреме, а до почивката вече губеха с 0:3. Те върнаха едно попадение в началото на втората част, но допуснаха резултатът да набъбне до 1:4 малко по-късно.

До края на срещата двата отбора си размениха по още едно попадение за крайното 5:2 за Хофенхайм.