Отборът на Байерн (Мюнхен) продължава наказателната си акция по немските терени. Днес арена на баварското надмощие бе турнира за Купата на Германия, където момчетата на Юп Хайнкес победиха на полуфиналите Волфсбург  с впечатляващото 6:1. Точни за победителите бяха Манджукич, Робен и Шакири, а резервата Марио Гомес сътвори нещо невероятно, правейки хеттрик само за шест минути игра.

Почетното попадение за Волфсбург бе дело на бразилеца Диего.

По този начин Ариен Робен и компания спечелиха възможността да се борят за ценния домашен трофей на „Олимпиaщадион" в Берлин. Съперникът на новия първенец в Бундеслигата ще бъде някой измежду другата полуфинална двойка Щутгарт-Фрайбург.

Като цяло отборът на Байерн, който бе облагодетелстван и от домакинско предимство, бе по-добрият на терена и напълно заслужи мястото си за финалната среща в столицата на Германия. Играчите на Юп Хайнкес запазват жива и мечтата за така искания от всички техни фенове „златен требъл".

Всичко интересно започна в 16-ата минута, когато домакините от Байерн успяха да открият резултата. Отличен пас на Джердан Шакири намери Ариен Робен по дясното крило, който пусна остро към наказателното поле на гостите. Подаването на холадеца намери връхлитащия Марио Манджукич, който с безпощаден изстрел матира Беналио за 1:0.

Изненадващо играчите на Волфсбург можеха да изравнят още в следващата атака, ала с непростим пропуск се отчете японският национа Макуто Хасебе.

„Вълците" бяха наказани за този свой пропуск в 35-ата минута, когато Байерн успя да удвои своята преднина. В центъра на всичко отново бе Джердан Шакири, който изведе на чудесна позиция Ариен Робен, за който остана по-лесната част, отбелязвайки майсторски за 2:0.

Интригата бе върната малко преди края на първата част, когато миг гениалност на бразилеца Диего успя да намали резултата. Техничарят получи пас Рикардо Родригес и от границата на наказателното поле препарира Нойер за 1:2.

Това обаче никак не притесни играчите на Байерн, които възстановиха своята преднина от два гола в 50-ата минута. Най-добрият на терена-Джердан Шакири овенча чудесното си представяне след красив гол. Швейцарецът получи топката малко зад дъгата и с мощен шут по земя преодоля сънародника си Беналио.

Видимо сломени, „вълците" от Волфсбург откровено доиграваха срещата, като това им изигра лоша шега. Появилият се Марио Гомес напомни за голямата си класа, след като само за шест минути реализира невероятните три гола.

Попадение номер едно падна след нова асистенция на Джердан Шакири. В 83-ата минута Гомес направи 5-1 с удар в горния ъгъл на Беналио. Знаменитият хеттрик на немския национал бе оформен в 86-ата минута, когато нов красив гол на тарана довърши тотално сломените гости от Волфсбург.

Така след безапелационната си обеда с 6:1, Байерн (Мюнхен) очаква да узнае съперника си за финалния мач в турнира за Купата на Германия.

БАЙЕРН (МЮНХЕН)-ВОЛФСБУРГ 6:1

1:0 Манджукич (16'), 2:0 Робен (35'), 2:1 Диего (44'), 3:1 Шакири (50'), 4:1 Гомес (80'), 5:1 Гомес (83'), 6:1 Гомес (86')

СТАДИОН: „Алианц Арена"

СЪДИЯ: Кнут Кирхер

БАЙЕРН (МЮНХЕН): Нойер, Лам, Ван Буйтен, Данте, Контенто, Мартинес, Швайнщайгер, Робен, Мюлер, Шакири, Манджукич (резерви: Щарке, Писаро, Боатенг, Густаво, Гомес, Тимошчук)

ВОЛФСБУРГ: Беналио, Фагнер, Налдо, Мадлунг, Родригес, Медойевич, Полак, Хасебе, Диего, Виериня, Олич (резерви: Хиц, Шафер,  Дост, треш, Арнолд, Хелмес, Кяер)