Байерн (Мюнхен) разгроми Айнтрахт (Франкфурт) в мач от 27-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят на стадион "Алианц Арена" завърши при впечатляващото 5:2.

Точни за победителите бяха Горетцка, Мюлер, Левандовски, Дейвис и Хинтергер, който прати топката в собствената си врата. Също той обаче реализира и двете попадения за своя отбор по идентичен начин, засичайки топката след центриране от корнер.

Баварците имаха да си връщат за загубата от този съперник през есента, когато Айнтрахт надделя с 5:1. Поражението, до голяма степен, допринесе за това Байерн да се раздели с Нико Ковач.

Днес разликата беше почти същата, само че в полза на домакините.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Байерн (Мюнхен) - Айнтрахт (Франкфурт) 5:2

Двубоят на стадион "Алианц Арена" започна в 19:30 часа

Тотално надмощие и доминация на Байерн (Мюнхен), при само едно положение за Айнтрахт - това предложиха първите 45 минути от сблъсъка на "Алианц Арена".

Домакините натикаха опонента си в собствената му половина още в началните минути и само спорните съдийски решения и липсата на еднакъв аршин в отсъжданията попречи на баварците до 10-ата минута вече да водят в резултата.

В 12-ата минута центриране намери Мюлер, който съвсем леко отклони топката към Левандовски, в наглед заучено положение. Таранът стреля мощно, но кълбото се отби в напречната греда.

Само пет минути по-късно Томас Мюлер центрира и Горетцка отбеляза с глава. Чудесен пробив по левия фланг за опитния състезател на Байерн, превъзходно, остро центриране и безмилостно засичане в мрежата от страна на Горетцка. Това бе четвърти гол през сезона за него. Предимството за домакините в резултата стана факт.

Снимка 480704

Източник: Twitter

В 34-ата минута Хинтерегер, съвсем умишлено, заби левия си юмрук в лицето на Левандовски. Наложи се медицинският екип на баварците да се намеси, а провинилият се футболист бе санкциониран и предупреден официално от арбитъра.

Четири минути преди почивката Мюлер успя да удвои преднината на Байерн, като се разписа от близка дистанция. Той овладя кълбото и го прати покрай Трап за 2:0. Ситуацията бе разгледана на повторение, но голът все пак беше зачетен. Засада нямаше.

Снимка 480708

Айнтрахт се опита да отговори с положение пред вратата на Нойер, но Роде стреля много неточно.

Хофенхайм не можа да победи последния Падерборн

Двата гола паднаха в първите 10 минути на мача

Голямото шоу бе запазено за второто полувреме на двубоя.

Първо Левандовски вкара за 3:0 само няколко секунди след подновяването на играта, но след това дойде възможността за съперника да отвърне на удара.

Това се случи на два пъти, само в рамките на три минути. И двете попадения бяха идентични - отбелязани от Хинтерегер, след центриране от ъглов удар. Първо той се разписа в 52-ата, а след това и в 55-ата минута.

Байерн отговори с попадение на Дейвис, малко след час игра. Той беше точен при неразбирателство в отбраната на опонента и на практика асистенция на... капитана на Айнтрахт.

Отборът на Санкт Паули влезе в историята при кошмарна загуба

Тимът направи четири смени едновременно, но падна с 0:4 от Дармшадт

Крайното 5:2 оформи неудържимият в този мач Хинтерегер, който в опита си да спре нахлуващия на скорост в пеналта Гнабри, удари топката и с двата крака, а след това я запрати в мрежата на учудения Трап.

Така Байерн остава на върха в класирането с актив от 61 точки - 4 повече от преследвача си Борусия (Дортмунд). В исторически план баварците имат 54 победи и 22 поражения в изиграните 98 шампионатни двубоя срещу Айнтрахт. Но на свой терен налагат смазващо превъзходство - 40:3 победи и 134:46 голова разлика.

Снимка 480707

В Мюнхен ситуацията е доста тъжна за гостите. Тяхната предишна точка тук е от 2007 година, а третата им и засега последна победа в Бавария дойде през далечната вече 2000 година.