Байерн (Мюнхен) вдигна пореден трофей през календарната 2020 година. След успехите в Шампионската лига, Суперкупата на Европа, Бундеслигата и Купата на Германия, тази вечер баварците вдигнаха гордо над главите си и Суперкупата на страната.

Сане извън игра за най-малко 3 седмици

На лявото крило се завръща Коман

Това стана факт, след като беше победен големият съперник Борусия (Дортмунд) с 3:2. Финалът оправда очакванията на всички фенове и предложи спиращ дъха футбол, белязан и от цели пет попадения.

Снимка 498571

Източник: EPA/БГНЕС

Байерн стартира в обичайния си вихрен стил и до 32-ата минута вече водеше с 2:0 след точни изстрели на Корентен Толисо и Томас Мюлер. Дортмунд все пак се задържа в мача, тъй като шест минути преди паузата, точен бе Юлиан Бранд. Националът се възползва от пробойна в отбраната на опонента и със силен шут в средата на вратата не остави шанс на Нойер.

Снимка 498572

Селекцията на Люсиен Фавр възстанови паритета в 55-ата. Роберт Левандовски допусна грешка в половината на Байерн, която доведе до светкавична контраатака за вестфалци. Тя изведе Ерлинг Халанд сам срещу вратаря, с което направи реализирането на попадение детска игра за тарана.

Купа №5 за Байерн (Мюнхен) все пак бе подсигурена от Йошуа Кимих. Универсалният футболист завърши бърза атака, но Бюрки направи страхотно спасяване. За негов ужас, Кимих получи възможността да сътвори голова добавка, която реши и всичко в този финал.

Снимка 498569

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 3:2

1:0 Толисо (18"), 2:0 Мюлер (32"), 2:1 Бранд (39"), 2:2 Халанд (55"), 3:2 Кимих (82")